27. Гетьманування Ю.Хмельницького. Поділ України

На відміну від свого батька, брата Тимоша, він людиною був протилежною. Зробив дуже багато помилок.

На Україну йде князь Трубецькой з великим військом і окупує велику територію. Трубецькой викликає Хмельницького. Він злякався і приїхав. Трубецькой заставляє передивитися Березневі статті та Переяславську раду і підписується новий договір:

1) Російські гарнізони по всім містам України.

2) Козакам заборонялись зовнішні стосунки.

3) Козакам заборонялись вести війни без дозволу царя.

4) Обрання гетьмана, старшини, полковників дозволялось лише з дозволу Росії. Тобто, Росія зробила крок, щоб міцніше охопити Україну.

1660 р. - виникає нова війна між Польщею і Росією за Україну.

Трубецькой йде з військом під Чуднів, де зустрічається з польськими військами. Хмельницький веде нейтральну політику і, побачивши, що поляки перемагають, переходить на їх бік, і разом вони розбивають російські війська. На Лівобережжі вибирають наказного гетьмана.

Окупована польськими і російськими військами, розірвана соціальними чварами між політичними фракціями Україна розкололася на дві частини, кожна на чолі з власним гетьманом. У січні 1663 р. - Ю. Хмельницький складає булаву і йде у монастир. Доба руїн тепер сягнула свого апогею. Після 1663 року Україна поділилася на дві частини: Лівобережну і Правобережну Україну.

<< | >>
Источник: Ответы по истории Украины. 2016

Еще по теме 27. Гетьманування Ю.Хмельницького. Поділ України:

 1. 25.Боротьба старшинських угруповань за владу після смерті Б.Хмельницького. Гетьманування І. Виговського, Ю. Хмельницького.
 2. РОЗДІЛ VIII Про те, як Хмельницький віддав ханові свого сина; як відпустили Хмельницького з Тугай-беєм та ордою з Криму на Україну; про пошанування й подарунки, які одержав Хмельницький та його козаки; про провіант та ханську прихильність до козаків; про те, як кошовий із військом готувалися зустріти з Криму Хмельницького.
 3. РОЗДІЛ XVIII Про розіслання універсалів на всю Україну й далі; простояння Хмельницького під Білою Церквою; обрахунок війська й гармат, що були тоді при Хмельницькому; про призначення полковників і розіслання їх на воєнний чин; також і про смерть короля.
 4. РОЗДІЛ XI Про те, що гетьмани зрозуміли хитрощі Хмельницького, коли він писав у своїх листах, що посилаються запорозькі посли; про прибуття коронних гетьманів з польськими військами на Україну; про виправу проти Хмельницького з Черкас до Кодака водою і суходолом польських і козацьких військ, їхня невправність.
 5. 29.Входження України в склад Росії. «Березневі статті» Б. Хмельницького
 6. 46. Поняття регіону. Регіон і регіоналізм. Адміністративно-територіальний поділ України.
 7. 37. Конституційно-правове регулювання адміністративно-територіального поділу України: конституційно-правові основи, перспективи реформування.
 8. 31. Політичні та військові спроби об’єднання козацької України (від Ю. Хмельницького до П. Дорошенка).
 9. 32 Політичний розвиток Правобережної україни у другій половині 17 ст (Павло Тетеря, Петро Дорошенко, Юрій Хмельницький)
 10. 31 Боротьба українського народу за політичну єдність і національну державність після смерті Б.Хмельницького. Гетьмани І.ВиговськийіЮ.Хмельницький
 11. РОЗДІЛ XVII Універсал Хмельницького, посланий в усю малоросійську Україну, що лежить обіруч Дніпра 128, а також у далекі руські міста.
 12. РОЗДІЛ XII Про рушення Хмельницького з Запорозьким і татарським військом від Січі до Жовтої Води та на Україну;
- Античные государства Северного Причерноморья - Археология - Архивоведение - Великая Отечественная Война (1941 - 1945 гг.) - Всемирная история - Вспомогательные исторические дисциплины - Древняя Русь - Западная Украина (1921 - 1939 гг.) - Историография и источниковедение России - Историография и источниковедение стран Европы и Америки - Историография и источниковедение Украины - Историография, источниковедение - История античного мира - История Византии - История Древнего Востока - История древнего мира - История Древнего Рима - История Древней Греции - История Казахстана - История мировых цивилизаций - История науки и техники - История Новейшего времени - История Нового времени - История первобытного общества - История Р. Беларусь - История России - История средних веков - История стран Азии и Африки - История стран Европы и Америки - Історія України - Методы исторического исследования - Музееведение - Новейшая история России - Ранний железный век - Философия истории - Энеолит и бронзовый век - Этнография и этнология -